Wypożyczalnie sprzętu budowlanego cały czas poszerzają swoją ofertę tak, aby jak najlepiej zaspokajać potrzeby swoich klientów. Obecnie działające na rynku firmy udzielają dostępu nie tylko do koparek czy dźwigów, ale także odkurzaczy przemysłowych, szlifierek czy sprężarek. Dzięki temu z takiej usługi będzie mógł skorzystać każdy zainteresowany, od właścicieli dużych firm, po osoby prywatne.
Jaka jest główna działalność wypożyczalni sprzętu budowlanego?
Wypożyczalnie sprzętu budowlanego zajmują się głównie odpłatnym udostępnianiem narzędzi i urządzeń niezbędnych do wykonywania prac budowlanych. Ich oferta zależy od tego, w czym taki punkt się specjalizuje, jak duży ma kapitał i jakim sprzętem dysponuje. Do takich przedsiębiorstw zaliczają się duże, oferujące szeroką gamę produktów firmy, jak i jednoosobowe działalności gospodarcze udostępniające dwie koparki. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, taka jak JPD będzie w stanie zaproponować sprzęt profesjonalny i przemysłowy.
Jakie narzędzia można znaleźć w wypożyczalni sprzętu budowlanego?
Większe przedsiębiorstwa zajmujące się udostępnianiem narzędzi i przyborów budowlanych będą mogły zaoferować produkty z kilku kategorii. Klienci najczęściej będą decydować się na:
- sprzęt do robót ziemnych, taki jak koparki,
- narzędzia ułatwiające sprzątanie, takie jak odkurzacze przemysłowe,
- sprzęt ogólnobudowlany, w tym szlifierki,
- narzędzia do pracy w betonie.
Oprócz tego wiele firm oferuje także urządzenia wytwarzające prąd, umożliwiające prowadzenie robót związanych ze spawaniem czy profesjonalne oświetlenie. Klient, który poszukuje bardziej specjalistycznego sprzętu powinien przejrzeć katalog kilku większych przedsiębiorstw i zdecydować, które z narzędzi odpowiadają mu najbardziej. Taka oferta jest skierowana nie tylko do osób prywatnych planujących remont, ale także większych firm, w tym tych zajmujących się przeprowadzaniem prac budowlanych.
Jakie inne usługi oferują wypożyczalnie sprzętu budowlanego?
Mniejsze wypożyczalnie sprzętu budowlanego ograniczają się zazwyczaj do udostępniania kilku narzędzi będących na ich wyposażeniu. Większe mogą pomóc klientowi w zakupie wybranych produktów. Część z nich zajmuje się sprzedażą używanego sprzętu, inne sprowadzają nowe egzemplarze. Dodatkową usługą jest także serwisowanie posiadanych przez klientów narzędzi. Wypożyczalnie podpisują umowy z wiodącymi na rynku producentami, dzięki czemu mają dostęp do oryginalnych części po niższych cenach. Do tego wiedzą, w jaki sposób bezpiecznie zamontować je w maszynach.