mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Oświetlenie do przedpokoju – jakie sprawdzi się najlepiej?

Oświetlenie do przedpokoju – jakie sprawdzi się najlepiej?

Korytarz i przedpokój to najczęściej niewielkie pomieszczenia, które pozbawione są dostępu do światła dziennego. Ponadto zazwyczaj znajdują się w nich akcesoria takie jak szafka na buty, wieszak na kurtki, szafka na klucze oraz inne elementy wyposażenia. To wszystko sprawia, że oświetlenie przedpokoju nie należy do najłatwiejszych. Co zatem należy zrobić, aby oświetlenie tego pomieszczenia wyglądało odpowiednio oraz było funkcjonalne?

Jakie oświetlenie przedpokoju sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chodzi o oświetlenie przedpokój jest dość skomplikowanym miejscem. Lampy, które idealnie sprawdzą się w przedpokoju to przede wszystkim nieduże kinkiety ścienne oraz wszelkiego rodzaju lampy sufitowe, takie jak np. lampy wiszące. W korytarzu warto również wybrać podtynkowe oprawy oświetleniowe, które umieszcza się na ścianie blisko podłogi. Takie rozwiązania z reguły są dość oszczędne, jednak pozwalają w odpowiedni sposób doświetlić pomieszczenie w miejscach, w których lampa sufitowa nie jest w stanie. Niezależnie od rodzaju oświetlenia, warto również zastanowić się nad zintegrowanym czujnikiem ruchu, który sprawi, że oświetlenie będzie włączać się automatycznie, gdy ktoś będzie w pomieszczeniu.

Jaka barwa światła sprawdzi się w korytarzu?

Istnieją trzy rodzaje barw światła: barwa ciepła, chłodna oraz neutralna. Każda z nich przeznaczona jest do innego typu pomieszczeń. Z reguły żarówek emitujących ciepłą barwę światła używa się w miejscach przeznaczonych do relaksu, ponieważ ciepła barwa pomaga się odprężyć. Barwa chłodna z kolei wzmacnia koncentrację oraz podkreśla czystość pomieszczenia. Jeśli nie wiemy, na którą barwę światła się zdecydować, to warto rozważyć zakup żarówek emitujących barwę neutralną, pasującą do każdego rodzaju pomieszczeń. W przypadku przedpokoju, wszystkie wyżej wymienione barwy światła sprawdzą się dobrze.

Oświetlenie lustra w przedpokoju

Zazwyczaj w przedpokojach lustro jest dość duże, dlatego warto pamiętać o jego odpowiednim oświetleniu. W tym celu doskonale sprawdzą się taśmy LED, których montaż jest banalnie prosty. Lustro oświetlone w ten sposób sprawi, że nasz przedpokój będzie prezentował się wyjątkowo atrakcyjnie. Wybierz oświetlenie dla siebie na sofario.com.

Szynoprzewód jako pomysł na oświetlenie korytarza

Ciekawym pomysłem na oświetlenie przedpokoju są również szynoprzewody. Ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle praktyczny, zajmuje niewiele miejsca na suficie i doskonale sprawdza się w wąskich pomieszczeniach.

Oświetlenie przedpokoju – podsumowanie

Oświetlenie przedpokoju to dość złożona kwestia, ze względu na niewielkie rozmiary tego pomieszczenia, brak dostępu do światła dziennego oraz dużą ilość różnego rodzaju akcesoriów, które się w nim znajdują. Warto jednak podejść do tego tematu w odpowiedni sposób i zadbać o dobre pierwsze wrażenie, ponieważ przedpokój zazwyczaj jest pierwszym pomieszczeniem, które podziwiają ludzie odwiedzający nasze mieszkanie.

Udostępnij