mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Meble kuchenne na wymiar – sekret udanej kuchni?

Meble kuchenne na wymiar – sekret udanej kuchni?

Kuchnia jest miejscem w którym spędza się bardzo dużo czasu. Aktywność w tym pomieszczeniu nie sprowadza się wyłącznie do przygotowania lub porządkowania po posiłkach. To zdecydowanie serce domu, gdzie wiele chwil upływa na wspólnych rozmowach, przyjemnie wypełnionych smakiem i zapachem jedzenia. Nie dziwi więc, że wiele osób podczas aranżacji kuchni stawia na takie rozwiązania, by to miejsce było funkcjonalne, przyjemne i miłe dla oka. Sprawdź czy meble na wymiar to sekret udanej kuchni!

Meble na wymiar – sprytnie zagospodarowany każdy skrawek przestrzeni!

Meble na zamówienie cieszą się wciąż rosnącą popularnością, ze względu na możliwość otrzymania w pełni funkcjonalnej, przemyślanej i dostosowanej do wnętrza zabudowy. Każda kuchnia jest inna, różniąc się nie tylko wymiarami, ale też często nietypowymi elementami architektonicznymi. Rozstaw drzwi i okien, skosy, kształt pomieszczenia, który jest trudny do aranżacji – przy tylu przeciwnościach dopasowanie gotowego zestawu mebli jest olbrzymim wyzwaniem. Jednak wszystkie te na pozór niefunkcjonalne zakamarki mogą być zagospodarowane dzięki odpowiedniemu projektowi zabudowy kuchennej na wymiar. Meble kuchenne na wymiar umożliwiają optymalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni, bez efektu przytłaczającej ciasnoty i zagracenia, podnosząc komfort użytkowania nawet niedużego i nieustawnego pomieszczenia. Często, nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto zaufać firmom takim jak https://3top.pl/, które wiedzą jak uzyskać najlepszy efekt. Dodatkowo możliwość zabudowania sprzętów dużego AGD i ich idealnego wkomponowywania w całość aranżacji, potęguje efekt wizualny i estetykę w kuchni. Projektując kuchnię na wymiar można również zadbać o doskonałe wykorzystanie wnętrza szafek, dzięki sprytnym i innowacyjnym rozwiązaniom. Półki obrotowe, kosze cargo, blaty mobilne tworzą maksymalnie ergonomiczne wnętrze.

Twoja kuchnia – Twój styl!

Możliwość dostosowania wyglądu mebli i pełna dowolność w wyborze poszczególnych elementów, zgodnie z poczuciem estetyki i indywidualnymi oczekiwaniami klienta, to również bardzo istotna zaleta kuchni robionych na zamówienie. Nadanie nietuzinkowego charakteru i wyglądu jest możliwe dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych materiałów, systemów otwierania szafek, wzorów blatu czy rodzaju uchwytów. Zaprojektowane meble nie tylko tworzą wygodną, praktyczną przestrzeń, szytą na miarę potrzeb domowników, ale też przyjemnie dopełniają styl innych pomieszczeń. Wysoka jakość wykonanych mebli i dbałość o każdy szczegół, sprawia że niebanalne wnętrze cieszy swoją bogatą formą długie lata.

Czy meble na wymiar są naprawdę drogie?

Wspominając o wadach tego rozwiązania najczęściej wymienia się koszty zaprojektowanych na indywidualne zlecenie mebli. Rzeczywiście cena jest wyższa w porównaniu z meblami sprzedawanymi w popularnych sklepach meblowych. Jednak kupując gotowy produkt, klient nie ma żadnego wpływu na użyte materiały, rozwiązania a często samo wykończenie i kolorystyka jest również mocno ograniczona. Dodatkowo gotowe zestawy są dużo gorsze jakościowo, z mocno okrojonym designem i skromną funkcjonalnością, ponieważ nie uwzględniają indywidualnych potrzeb użytkowników. Specyfika prac w kuchni sprawia, że meble powinny być wysokiej jakości aby sprostać często wymagającym warunkom. Ciągła wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, intensywna eksploatacja, wysoka temperatura, zabrudzenia – wszystko te czynniki szybko odcisną trwały i nieestetyczny ślad swojej obecności na meblach, przy słabych jakościowo materiałach i wykończeniu. I chociaż meble gotowe kuszą niską ceną, trzeba mieć świadomość, że to tylko pozorna oszczędność. 

Udostępnij