mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Co należy wiedzieć o pokryciach dachowych?

Co należy wiedzieć o pokryciach dachowych?

Mówiąc o dachu, który ma znaleźć się na budynku, pod uwagę należy wziąć tak naprawdę wiele elementów, które wpływają na wytrzymałość, jak również estetykę budynku. Jednym z takich elementów jest pokrycie dachowe, które często mylone jest także z samym dachem. Co na ten temat trzeba wiedzieć? Oto garść informacji, jakie przydadzą się osobom, które przygotowują się do założenia dachu.

Wierzchnia warstwa dachu

Jeżeli ktoś rozejrzy się dookoła siebie, będzie wiedział, że do wyboru są różne dachy Lublin. Płaskie, skośne, brązowe, czerwone, czarne itd. Decydując się na wybór takiego elementu, zawsze należy podejść w sposób indywidualny, uwzględniając nie tylko posiadany budżet finansowy, ale także charakterystykę budynku.

Powracając do pokrycia dachowego – jest to wierzchnia warstwa dachu, która jest nie tylko widoczna gołym okiem, ale także narażona jest na całoroczne działanie warunków atmosferycznych. Muszą one więc nie tylko być odporne, ale również estetyczne. Tym bardziej że pokrycie wpływa na to, jak budynek będzie wyglądał. Do wyboru są pokrycia, jakie wykonane są z materiałów naturalnych, jak również sztucznych. Różnić się one mogą kolorem, jak również wzorem i fakturą.

Różne rodzaje pokryć dachowych

Do wyboru są różnorodne rodzaje pokryć dachowych. Do najpopularniejszych należą pokrycia:

  • przezroczyste – lekkie, wykonane na ogół z tworzywa sztucznego, jakie wykorzystuje się na ogół przy altanach i tarasach.
  • bitumiczne – najczęściej ma się do czynienia z papą bitumiczną. Doceniane przez wiele osób ze względu na swoje właściwości. Są uniwersalne. Aczkolwiek, należy nadmienić, że mają kiepskie właściwości termoizolacyjne.
  • papa – używa się jej coraz rzadziej, ponieważ ma słabe parametry techniczne, jak również istnieją duże problemy z jej montażem.
  • blachodachówka – wykonana ze stali stalowej lub aluminiowej. Jest łatwa w montażu, dlatego często stosuje się ją w przypadku budynków mieszkalnych.

Która z tych opcji będzie najlepsza? Wybór trzeba podjąć samodzielnie.

Wykonanie dachu

Od wyboru pokrycia dachowego do jego wykonania minąć może sporo czasu. Trzeba bowiem wszystko położyć. Co też musi zostać wykonane przez odpowiednią firmę. Tego typu usługi jest w stanie zapewnić firma Dach Serwis. Ich całościowa oferta dostępna jest na http://dachserwis.com/. Jest to firma, która ma za sobą wiele udanych realizacji, dlatego można im śmiało zaufać. Warto z nimi umówić się na rozmowę, prosząc o przedstawienie indywidualnej ofert i wycenę projektu dachu, który ma zostać wykonany.

Udostępnij