mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Drzwi zewnętrzne do domu – jak wybrać?

Drzwi zewnętrzne do domu – jak wybrać?

Kluczowym elementem wyposażenia domu są drzwi zewnętrzne. Z pewnością nie należy na nich oszczędzać, ponieważ pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim zabezpieczają dom przed nieproszonymi gośćmi oraz próbami włamania. Właśnie dlatego tak ważną rolę odgrywają drzwi zewnętrzne. Jak je wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W tym artykule podpowiemy, jak znaleźć odpowiednie drzwi zewnętrzne oraz na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego produktu.

Wybór drzwi zewnętrznych 

Drzwi zewnętrzne chronią nas też przed deszczem, śniegiem oraz podmuchami wiatru. Nowoczesne konstrukcje pasywne powinny mieć wysoką izolację termiczną. Dobre drzwi muszą być również ciche. Najlepiej wybierać drzwi oparte na trzech zawiasach oraz uszczelkach. Ważną rolę odgrywa również możliwość regulacji w trzech płaszczyznach. Estetyka wykonania drzwi jest bardzo istotna, ponieważ klienci kupują oczami. Drzwi zewnętrzne muszą współgrać z roletami oraz bramą pod względem kolorystycznym, ale i całokształtu. Chodzi przede wszystkim o to, żeby tworzyły spójną architektoniczną całość. Najlepiej zakupić drzwi u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Wybór drzwi zewnętrznych jest bardzo duży. Nawet wymagający klienci powinni być zadowoleni i znaleźć coś dla siebie. Dostępne są także modele w niestandardowych rozmiarach. Istnieje również możliwość skrócenia lub przygotowania drzwi na indywidualne zamówienie klienta.

Właściwości drzwi wejściowych 

Warto wspomnieć, że drzwi zewnętrzne wejściowe produkowane są z różnych materiałów. Dużym uznaniem cieszą się drzwi stalowe, które cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i świetnie znoszą upływ czasu. Piana poliuretanowa stanowi wypełnienie droższych modeli, natomiast spienionym polistyrenem wypełnia się zazwyczaj modele budżetowe. Laminatem imitującym strukturę drewna wykańczana jest zewnętrzna powierzchnia drzwi. Gwarancją szczelności i spokoju na lata są prawidłowo zamontowane drzwi stalowe.

Dużą popularnością cieszą się także drzwi zewnętrzne drewniane. Zazwyczaj gatunki drzew iglastych wykorzystywane są w procesie produkcji. W tym miejscu można wymienić sosnę oraz świerk. Gatunki egzotyczne, czyli mahoń, meranti oraz teak stosowane są przeważnie w produktach premium.

Należy pamiętać, że kilkukrotnie lakierowana jest powłoka zewnętrzna skrzydła po wcześniejszym zaimpregnowaniu. Drewniane drzwi muszą być poddawane okresowym zabiegom pielęgnacyjnym, ponieważ są wrażliwe na wilgoć. Takie drzwi niekoniecznie muszą być gładkie, można znaleźć modele ozdobione kasetonami lub listwami. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych.

Jeśli stoisz przed wyborem drzwi zewnętrznych do domu i szukasz pomocy sprawdzonych fachowców, skontaktuj się z firmą Perfect Stolarka, która pomoże w wyborze oraz podpowie, jak wybrać odpowiedni produkt.

Udostępnij