mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

DomOgród

Na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować?

Na jakie meble ogrodowe warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne meble ogrodowe. Podczas ich wyboru należy uwzględniać między innymi ich stylistykę, która powinna być dostosowana do aranżacji ogrodu, a także rodzaj zastosowanego materiału.

Na jakie inne elementy należy zwracać uwagę wybierając meble do ogrodu?

Poza stylem danych mebli oraz rodzajem materiału zastosowanego podczas ich produkcji, podczas wyboru konkretnych produktów warto zwracać uwagę na ich konstrukcję, która powinna zapewniać stabilność oraz komfort siedzenia. Nie bez znaczenia jest również możliwość dobrania atrakcyjnych wizualnie poduszek lub koców.

Z jakich materiałów wykonywane są meble do ogrodu?

W sprzedaży dostępne są meble wykonane z różnorodnych materiałów. Podczas ich wyboru należy jednak pamiętać o tym, że produkty wykonane z wykliny, drewna czy rattanu wymagają zadaszenia, podczas gdy meble aluminiowe czy stalowe są zwykle bardziej odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych, w tym nadmiernej ekspozycji na deszcz czy słońce. Tego typu meble ogrodowe całoroczne mogą być używane także w chłodniejsze i wilgotne dni. Co ważne, mogą być one również ustawiane w okolicy basenów lub przy naturalnych zbiornikach wodnych.

Na jakie meble warto się zdecydować?

Meble do ogrodu wykonane z drewna są klastyczne i doskonale komponują się z otaczającą je zielenią. Moda na drewno jest ponadczasowa, a dobrze zabezpieczony produkt może służyć i prezentować się dobrze przez długi czas. Drewno można również w razie potrzeby malować lub poddawać renowacji. Ma ono jednak tendencje do pochłaniania wilgoci oraz odkształcania się. Wygodną alternatywną dla mebli drewnianych są produkty wykonane z technorattanu. Są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie wymagają zatem skomplikowanej konserwacji, są łatwe w czyszczeniu lecz prezentują się mniej atrakcyjnie niż produkty wykonane z naturalnego rattanu czy wikliny, które są z kolei lekkie i pasują do przestrzeni utrzymanych w rustykalnym stylu lecz pod wpływem wilgoci mogą ulegać zniszczeniu. Meble ogrodowe całoroczne są zatem zwykle wykonywane z aluminium. Tego typu materiał jest lekki oraz nie rdzewieje. W sprzedaży dostępne są również żeliwne meble ogrodowe całoroczne. Cechuje je duża trwałość, stabilność oraz masywny wygląd. Są one jednak ciężkie i trudne do przestawiania.

Na jakie inne elementy należy zwracać uwagę?

Podczas wyboru mebli ogrodowych należy rozważyć ilość dostępnego wolnego miejsca i starannie zaplanować przestrzeń. Meble mogą być z powodzeniem ustawiane na trawie, betonie czy drewnianej podłodze. Jak wspomniano powyżej, wybrane meble ogrodowe można użytkować całorocznie. Należy jednak pamiętać o tym, że ekspozycja na intensywne opady czy mróz może w znacznym stopniu ograniczyć ich żywotność. Aby tego uniknąć meble ogrodowe całodobowe podczas warunków skrajnych warto okrywać specjalnymi pokrowcami.

Udostępnij