mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

ArchitekturaBudownictwo

Jak przygotować wygłuszenie akustyczne ścian?

Jak przygotować wygłuszenie akustyczne ścian?

Gdy w codziennym funkcjonowaniu przeszkadza niechciane dźwięki od sąsiada lub hałas dochodzący zza ścian, to warto zastosować wygłuszenie akustyczne ścian.

Przygotowanie izolacji akustycznej

W ostatnich latach izolacja akustyczna ścian cieszy się naprawdę dużą popularnością. Specjalne panele akustyczne można spokojnie położyć na ścianę w celu wytłumienia dźwięków. Poziom izolacji akustycznej, jaki można w ten sposób osiągnąć jest całkowicie zadowalający. Warto zwrócić uwagę na fakt, że panele i płyty są bardzo proste w montażu, dlatego nawet mało doświadczone osoby powinny sobie z tym poradzić bez większych problemów. Warto dodać, że wykonane są ze specjalnej pianki, która pochłania dźwięki i posiada właściwości akustyczne. Pianka wypełnia całe wnętrze paneli. Zarówno panele ścienne, jak i płyty to niezwykle funkcjonalny produkt. Oprócz wygłuszenia ścian mogą również poprawić estetykę wnętrza, dzięki czemu pomieszczenie prezentuje się lepiej pod względem wizualnym. Płyty akustyczne dostępne są w różnych wzorach oraz kolorach, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Nawet na jednej ścianie można wykonać izolację akustyczną. Czasami nie jest koniecznie wygłuszanie całego pomieszczenia, żeby uzyskać zadowalające efekty. Cena paneli akustycznych jest przede wszystkim uzależniona od ich rodzaju oraz rozmiaru. Tak naprawdę w wielu dziedzinach przemysłu wykorzystywana jest mata akustyczna. Najważniejszą zaletą maty akustycznej jest oczywiście wyciszenie ścian w domu. Do wygłuszenia akustycznego matę można zastosować także w branży samolotowej, przemyśle muzycznym oraz motoryzacyjnym.

Mata wygłuszająca

Należy jednak pamiętać, że mata do samochodu jest zbudowana w zupełnie inny sposób niż mata wygłuszająca ściany w domach lub blokach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w procesie produkcji maty akustycznej wykorzystywana jest guma butylowa. Z tego powodu czasami jest ona określana mianem maty butylowej. Za wygłuszanie akustyczne odpowiedzialne jest aluminium zawarte w gumie butylowej. Bardzo łatwo jest wyciszyć ściany przy pomocy maty wygłuszającej. Koszty takiej inwestycji również nie są duże, ponieważ za metr kwadratowy trzeba zapłacić 50 zł. W sprzedaży dostępne są także okleiny oraz okładziny ścienne, które mają tłumić dźwięki. Wykorzystanie tradycyjnych płyt gipsowo-kartonowych jest ostatnim sposobem na wytłumienie ścian w domu. Jest to bardzo prosty, ale jednocześnie mało popularny sposób wyciszenia pomieszczenia. Płyta gipsowo-kartonowa jest zbudowana z wełny mineralnej, która doskonale pochłania wszystkie dźwięki. Takie właściwości posiada nie tylko wełna szklana, ale również wełna skalna.

Udostępnij