mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

BudownictwoDom

Najnowsze technologie budowlane – rodzaje

Najnowsze technologie budowlane – rodzaje

Branża budowlana zmienia się z roku na rok na naszych oczach. Jej dynamiczny rozwój jest możliwy, dzięki produkowaniu nowoczesnych materiałów w fabrykach na całym świecie. Coraz większe są także wymagania wielu klientów (kupujących) oraz samych inwestorów. W niniejszym tekście wymienimy zatem, jakie są ogólnie, dzisiejsze, najnowsze technologie budowlane, charakteryzujące się dużym bezpieczeństwem oraz funkcjonalnością.

Obecnie stosowane materiały

Na początek zobaczmy, co najczęściej wybiera się, jeżeli chodzi o wszelkie tworzywa i produkty niezbędne do budowy domu jednorodzinnego. Okazuje się, że wśród nic znajdują się, dające znacznie lepszą izolację niż tradycyjne odpowiedniki, panele próżniowe. Poza nimi spotyka się także pakiety trzyszybowe. Do ścian stosuje się z kolei mocne silikaty, pustaki ceramiczne albo tzw. keramzytobeton wytworzony z typowej mieszanki betonowej, do której dodaje się lekkie kruszywo (keramzyt). W ten sposób można uzyskać bardzo wysoką ciepłochronność!

Najnowsze technologie budowlane

Jeżeli chodzi o różne najnowsze technologie budowlane, to zaskakują one swoją innowacyjnością. Wśród nich mamy chociażby idealnie działające systemy ogrzewania. Jednak najważniejszy podział to ten związany z konkretnymi rodzajami domów. Mamy zatem budowle szkieletowe, modułowe, a także tradycyjne, aczkolwiek lekko ulepszone i zmodyfikowane (mamy na myśli domy murowane oraz drewniane). Co ciekawe, zamiast standardowej dachówki, często wybierane są inne rozwiązania. Mowa tutaj na przykład o goncie bitumicznym, czyli niezwykle wytrzymałym i wodoodpornym materiale, który przetrwa nawet trzydzieści lat i jest zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia. Do współczesnych technologii zalicza się także te związane z odnawialnymi źródłami energii (kolektory i panele słoneczne, dzięki którym zaoszczędzimy na energii elektrycznej).

Komfort jest najważniejszy

Oczywiście budowa domu, do którego wykorzysta się najnowsze technologie budowlane, wiążę się ze sporym kosztem. Mimo to coraz więcej Polaków decyduje się na postawienie wszelkich droższych konstrukcji, które spełnią ich wymagania. Przecież mieszkając chociażby w domu biernie wykorzystującym energię promieniowania słonecznego, z dobrze ocieplonym, wysokiej jakości materiałem oraz odpowiednio zamontowaną wentylacją, można poczuć się prawie jak w raju. Liczy się przecież wygoda oraz bezpieczeństwo. Właśnie dlatego warto wybrać najnowsze technologie budowlane, bo z czasem w najbliższej przyszłości owa inwestycja zwróci się, przynosząc wiele korzyści.

Udostępnij