mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

DomLifestyle

Na jakie kolory ścian do salonu warto się zdecydować, by optycznie powiększyć przestrzeń?

Na jakie kolory ścian do salonu warto się zdecydować, by optycznie powiększyć przestrzeń?

W przypadku małych wnętrz warto zdecydować się na aranżację, która optycznie powiększy przestrzeń. W tym celu warto zatem zastosować choćby jasne i pastelowe kolory na ścianach i podłodze, które sprawią, że salon wyda się większy i bardziej nasłoneczniony.

Jak powiększyć optycznie pokój?

Wielu klientów zastania się nad tym, jakie kolory ścian do salonu powinni oni wybierać. Nie można bowiem zapominać o tym, że zastosowanie odpowiedniej kolorystyki jest najprostszym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni. Za pomocą poszczególnych kolorów, można zatem skutecznie skorygować proporcje danego pomieszczenia, w tym sprawić, że wyda się ono wyższe i bardziej przestronne.

Na jakie kolory ścian do pokoju warto zatem stawiać?

Podczas wyboru kolorystyki do niewielkich wnętrz warto decydować się na odcienie pastelowe. Mogą być one z powodzeniem zastosowane nie tylko w przypadku samych ścian, ale również podłogi. Taka jasna i rozbielona tonacja sprawia, że wnętrza wydają się większe niż są w rzeczywistości. W tym przypadku warto zatem wybierać odcienie szarości, beże czy na przykład modny pudrowy róż, a nawet miętę. Aby salon nie wydawał się jednak zbyt mdły, warto zdecydować się na mocny akcent w postaci wyraźnych dodatków, takich jak na przykład kolorowe poduszki. Monotonię wnętrza można również przełamać wykorzystując dodatki, takie jak poduszki, dywan czy kapę na łóżko utrzymane w podobnej kolorystyce lecz o odmiennej strukturze zastosowanych materiałów. Podczas aranżacji wnętrza i jego dekorowania należy jednak zachować umiar. Zbyt duża ilość detali może bowiem wprowadzić wrażenie chaosu oraz przeładowania przestrzeni.

Na jakie inne rozwiązania można się zdecydować, by optycznie powiększyć salon?

W salonie można zdecydować się na zastosowanie tapet. Nowoczesne produkty cechuje atrakcyjny design oraz wysoka jakość i trwałość. Aby tapety mogły skutecznie powiększać optycznie przestrzeń, powinny być utrzymane w jasnej tonacji lub cechować się delikatnym i drobnym wzorem. Poza tym, wnętrza warto wzbogacić również o wiszące lub stojące lustra. Lustra powinny być jednak umieszczane w rogach pomieszczeń, a nie na przykład na przeciwko kanapy. Wówczas może to bowiem wprowadzić wrażenie obecności innej osoby w salonie, co zwykle jest dość niekomfortowe. Wnętrza wydawać się będą wyższe niż są w rzeczywistości w przypadku zastosowania w nich pionowych pasów na ścianach. Efekt ten można uzyskać zarówno za pomocą różnych odcieni farby lub tapety. Poza tym, ścianę w górnej jej części warto wykończyć podłużnym jasnym pasem w kolorze sufitu.

Udostępnij