mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

O napędach na sprężone powietrze słów kilka

O napędach na sprężone powietrze słów kilka

Silniki na sprężone powietrze doceniane są z tego względu, że pomagają zadbać o środowisko naturalne. Kiedyś bazowali na nich tylko inżynierowe. Dzisiaj jednak często można spotkać się z tym że są one doceniane nawet przez osoby prywatne. Warto sprawdzić, dlaczego ich znaczenie jest tak duże.

Zamiennik dla silnika elektrycznego

Dlaczego tak dużo osób docenia silnik na sprężone powietrze? Ponieważ ich działanie sprawia, że można nimi zastąpić silnik elektryczny. Zdecydowaną zaletą tego narzędzia pneumatycznego jest to, że mogą one pracować w miejscach, gdzie istnieje ryzyko dużego wybuchu. Aktualnie silniki pneumatyczne wykorzystuje się w takich branżach jak:

  • energetyka,
  • przemysł paliwowy,
  • przemysł chemiczny,
  • przemysł wojskowy,
  • przemysł mineralny.

Konstruktorzy dokładają wszelkich działań, aby zapewnić urządzenia, cechujące się zwartą budową. Dzięki temu można zapewnić maksimum możliwości funkcjonalnych. Wpływa to również na łatwość montażu w dedykowanych miejscach.

Wysoka wydajność oraz komfort pracy użytkownika

To, co wyróżnia silniki pneumatyczne to m.in. stosunek mocy i momentu obrotowego do jego masy. Warto również nadmienić, że w tym przypadku jest on zdecydowanie korzystniejszy niż to bywa w przypadku silnika elektrycznego. Jeżeli mowa jest już o cechach silników pneumatycznych, to należy również nadmienić niską awaryjność, wysoki stopień bezpieczeństwa, a także niską wibracyjność (która tak naprawdę nie jest w ogóle odczuwalna). Nie można również zapomnieć o tym, że tego rodzaju silniki nie wymagają konieczności stosowania wymiennych elementów układu.

Niekiedy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że mają do czynienia z urządzeniami, jakie całą swoją moc sprawczą opierają na silnikach pneumatycznych. Można się z nimi spotkać w wielu narzędziach. Lakiernie bazują na nich w maszynach, jakie służą do mieszania farb. Silniki na sprężone powietrze można również spotkać w przypadku pras, obrabiarek lub podajników.

Dobre silniki pneumatyczne

Osoby, które poszukują takich silników, mogą zwrócić się do Promotec (https://www.promotec.com.pl/oferta/narzedzia-pneumatyczne/silniki). W ich ofercie znaleźć można m.in. silniki o mocy wyjściowej od 0,1 do 6,5 kW. Warto również zwrócić uwagę na silniki LZB, jakie wykonane są ze stali nierdzewnej. Część z nich posiada moduł hamulca. W ofercie nie brakuje również takich urządzeń, jakie posiadają niską prędkość i niski moment obrotowy. A to tylko część produktów, które firma Promotec jest w stanie zapewnić.

 

Udostępnij