Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Korzystny zakup mieszkania od dewelopera

21 września 2022 zakup mieszkania od dewelopera


Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera. W ten sposób uzyskać można doskonałą lokalizację na nowym osiedlu, które jest projektowane jest w myśl nowoczesnej architektury urbanistycznej. Dogodna infrastruktura taka jak sklepy, przedszkola, apteki, a także dobre skomunikowanie z centrum miasta sprawia, że mieszkania deweloperskie są tak popularne. Jednocześnie często można liczyć na sąsiedztwo zielonych terenów, wyższy standard wykończenia oraz miejsce parkingowe.

Jak znaleźć dobrego dewelopera?

Na początku warto rozpocząć od wyboru mieszkania oraz inwestycji. Jednocześnie, aby nie tracić czasu należy poszukiwać tylko tych mieszkań, które spełniają kluczowe kryteria lokalizacyjne, a także pożądane standard, a jednocześnie są osiągalne pod względem finansowym. Następnie należy zgromadzić jak najwięcej informacji na temat dewelopera. Warto wówczas sprawdzić czy znajduje się on w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz czy należy do polskiego związku firmy deweloperskich. Porządne firmy najczęściej ukazują swoje sukcesy deweloperskie zrealizowane w miastach takich jak Kraków czy Warszawa. Deweloper dzięki temu buduje zaufanie, a jednocześnie wiarygodność w oczach klientów. Po sprawdzeniu dewelopera należy przyjrzeć się inwestycji, a także przeanalizować jej sytuację prawną. Koniecznie jest dokładne zapoznanie się z projektem oraz z prospektem informacyjnym. Należy również pamiętać, że każdy potencjalny klient ma prawo do wyglądu w dokumentację, a jednocześnie może uzyskać numer księgi wieczystej gruntu.

Sposoby finansowania zakupu nieruchomości 

Istotną kwestią jest także sposób finansowania nieruchomości. Inwestor może wykorzystać środki własne lub też opierać się na kredycie bankowym. Oczywiście najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem są własne środki finansowe. Jednak większość inwestorów nie posiada wystarczającej ich ilości. Zatem jeżeli inwestycja zostaje realizowana ze środków własnych – ryzyko leży po stronie dewelopera. Natomiast w przypadku finansowania przez bank, zyskuje się pewność, że inwestycja jest wiarygodna. Wynika to z faktu, iż instytucje bankowe udzielają kredytu tylko po przeanalizowaniu sytuacji prawnej nieruchomości. Z kolei ceny nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Jest to uzależnione między innymi od metrażu, rozkładu pokoi, liczby pomieszczeń, kondygnacji, a także stopnia i standardu wykończenia. Duże znaczenie ma także jakość zastosowanych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, a także koszty związane z budową. Niekiedy ze względu na lokalizację koszty budowy mogą być wyższe.

Żaluzje zewnętrzne

Redakcja mark-bud.pl

Witamy na Mark-Bud.pl – blogu stworzonym z pasji do budownictwa, aranżacji wnętrz i ogrodnictwa. Nasza redakcja to zespół pełen entuzjastów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby inspirować i wspierać naszych czytelników w tworzeniu oryginalnych wnętrz i pięknych ogrodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gruz w Dąbrowie Górniczej
Wciągarki dekarskie
ubrania robocze

Jesteś zainteresowany reklamą?