mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

O czym warto pamiętać przy wyborze zasłon?

O czym warto pamiętać przy wyborze zasłon?

Wybranie zasłon do domu czy mieszkania z pozoru może być bardzo prostym zadaniem, ale warto wskazać, że przy ich wyborze pod uwagę musimy wziąć parę ważnych parametrów. Jakie z nich są kluczowe, by zasłony dobrze spełniały swoje zadanie?

Wybór zasłon – na co powinniśmy patrzeć?

Gdy podejmujemy decyzję o wyborze zasłon, musimy wtedy pamiętać, by patrzeć nie tylko na ich wygląd, ale też uwzględnić w tym przypadku istotne kwestie związane z ich budową, a dokładnie ich długość oraz to, jak możemy powiesić je na karniszu.

Dodatkowo dla wielu osób bardzo ważne jest to, aby zasłony spełniały nie tylko funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, ale również służyły jako sposób osłony okien przed wzrokiem innych czy też przed nadmiernym nasłonecznieniem. Trzeba więc także uwzględnić to przy wyborze właściwych zasłon.

Jaką długość powinny mieć zasłony?

Warto rozpocząć od wybrania odpowiednich zasłon pod kątem ich długości – wskazuje sklep z zasłonami voppi.eu, gdzie można kupić je w rozmaitych wariantach. Jakie długości zasłon są obecnie najczęściej spotykane?

Producenci oferują zasłony w gotowych długościach wynoszących najczęściej 250 cm albo 300 cm. Niekiedy można spotkać się również zasłonami o długościach pomiędzy tymi dwoma wartościami. Także można kupować zasłony krótkie, których wysokość to zwykle około 140-150 cm.

Musimy więc zmierzyć, jaka wysokość zasłon będzie odpowiednia. Gdy natomiast kupujemy także karnisze do zasłon, warto powiesić je na takiej wysokości, by zasłony można było powiesić na nich od razu i nie wymagały one dodatkowego skracania.

Jak powiesić zasłony? Zwróć uwagę na metody ich wieszania

Następną ważną kwestią jest sposób powieszenia zasłon, co również powinniśmy uwzględnić przy wyborze karniszy.

Największe możliwości w kontekście wieszania zasłon dają karnisze drążkowe. Można wieszać na nich między innymi zasłony z szelkami, tunelami, haczykami, także można wykorzystać żabki do wieszania.

Z kolei wtedy, gdy mamy karnisze szynowe, wtedy najczęściej stosuje się na nich żabki oraz haczyki – informuje sklep z zasłonami voppi.eu.

Jak wybrać materiał zasłon?

Nie można też zapominać o sprawdzeniu właściwości materiału przeznaczonego na zasłony. Trzeba wtedy patrzeć nie tylko na to, jak on wygląda, ale również na to, jak bardzo jest on przejrzysty.

Gdy chcemy, aby zasłona dobrze pochłaniała promienie słoneczne, redukowała temperaturę we wnętrzach, w takiej sytuacji warto zdecydować się na grubszy model z podwójnego materiału. Takie zasłony będą również zapewniały więcej dyskrecji w pomieszczeniu.

Udostępnij