mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Lifestyle

Jak wybrać idealne meble do kuchni?

Jak wybrać idealne meble do kuchni?

Przeprowadzki, chęć zmian, a może nowe mieszkanie? Niezależnie od powodów, dla których chcesz wybrać meble do części kuchennej – z pewnością przydadzą Ci się rady w tym zakresie. W poniższym artykule zmierzamy się z problemem wyboru w czasach pełnych krzyczących reklam i wskazujemy na co warto zwrócić uwagę przy kupnie mebli.

Materiał i jakość wykonania.

Kuchnia to miejsce, gdzie meble będą miały styczność z różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami takimi jak brud, tłuszcz, lub gorące powietrze. Jeśli chcesz, by meble były żywotne – zapoznaj się z materiałami, z których są wykonane i zapoznaj się z ich specyfiką. Nie inwestuj wielkich sum w meble niskiej jakości. Jeśli wybierasz meble ze sklejką, szczególnie uważaj na te używane. Sklejka, która odchodzi od reszty mebla może być miejscem zastawania wilgoci, a pod wpływem ciepła wpływać na stałe stopniowe zniszczenie.

Wybór mebli kuchennych a ich funkcjonalność 

Pamiętaj, że meble w Twojej kuchni mają przede wszystkim służyć przechowywaniu produktów i rzeczy codziennego użytku. Na początku skup się więc na tym, by wybrane przez Ciebie umeblowanie spełniało tę funkcję. Korzystanie z kuchni powinno być dla Ciebie intuicyjne i wygodne. Zadbaj więc o to, by szafki były pojemne na tyle, żebyś nie musiał „upychać” naczyń. Przeanalizuj meble, które Cię interesują pod kątem ich wymiarów i zastanów się wstępnie nad ich docelowym przeznaczeniem. Zweryfikuj przede wszystkim narzędzia kuchenne, których najczęściej używasz i spraw, by miejsce przeznaczone na ich umieszczenie znajdowało się „pod ręką”. Przydatnym rozwiązaniem może być także zamówienie mebli na wymiar, dzięki czemu dostosujesz je do swojego wnętrza z łatwością bez potrzeby dostosowania się do ograniczonej oferty producentów. Meble realizowane „na wymiar” znajdziesz na przykład na stronie https://www.fabrykamebli.pl/

Kuchnia pasująca do Twojego stylu

Nie pomijaj kwestii wyglądu mebli. W tym zakresie nie warto zmuszać się do żadnych rozwiązań tylko dlatego, że poszukiwania idealnych mebli trwają długo. Daj sobie czas i pozwól na to, aby Twoja kuchnia była miejscem, w którym będziesz przebywał z chęci, a nie konieczności. Zwróć uwagę na to, jakie kolory lubisz oraz na to, w jakiej kolorystyce będą ściany docelowego pomieszczenia, by właściwie skomponować je ze sobą. Zastanów się też nad swoim stylem. Lubisz meble w stylu vintage, a może bardziej interesuje Cię nowoczesność? Bierzesz pod uwagę rozwiązania ze szklanymi elementami, czy jest to coś co na starcie wolisz odrzucić? Określając takie kwestie będziesz mógł ograniczyć pole wyboru do konkretnego stylu i unikniesz marnowania czasu na przeglądanie mebli, które do Ciebie nie pasują. Dodatkowo poznając te odpowiedzi unikniesz kompromisów i późniejszego niezadowolenia.

 

Udostępnij