mark-bud.pl

Blog tematyczny o budownictwie, aranżacjach wnętrz, ogrodzie.

Dom

Windy bezpieczne dla użytkowników

Windy bezpieczne dla użytkowników

W Polsce rośnie liczba wind, które użytkowane są na co dzień. W zdecydowanej większości liczba dźwigów osobowych użytkowana jest na co dzień w budynkach mieszkalnych. Wykonują one transport osób na sporych odległościach. Tzn. budynki mają czasem po kilkanaście pięter. Nie brakuje takich miejsc, gdzie tych pięter jest ponad 20. Tym bardziej więc należy mieć pewność, że wszystko odbywa się przy pomocy bezpiecznych urządzeń transportowych.

Monitorowanie stanu technicznego dźwigów osobowych

Producenci wind osobowych produkuję wysoce wyspecjalizowane urządzenia, które nie tylko gwarantują komfortową podróż. Zgodnie z obowiązującymi normami, powinny być one również bezpieczne. Warto jednak nadmienić, że już na chwilę obecną nie brakuje takich dźwigów, które na bieżąco poddawane są stałemu monitorowaniu stanu technicznego. W szczególności, jeżeli mowa o takich windach, które mają po kilkanaście i więcej lat. Jeżeli jest to możliwe, całość poddawana jest modernizacji i pracom konserwującym. Jeżeli jednak ma się do czynienia z wyjątkowo starymi urządzeniami, trzeba będzie pomyśleć o tym, aby całość wymienić na nowe. Tym bardziej że chodzi tutaj o bezpieczeństwo osób podróżujących na co dzień.

Obowiązujące normy bezpieczeństwa

Komisja Europejska określiła kilka podstawowych zasad, które odnoszą się do użytkowania takich właśnie urządzeń. Jedna z takich mówi o tym, że producenci wind winni są zainstalowania oświetlenia wewnątrz. Tak, aby być pewnym tego, że jeżeli zostanie odcięty prąd, światło w środku na pewno się zaświeci. Należy jednak pamiętać o tym, że światło wewnątrz musi świecić się na tyle długo, aby służby ratunkowe zdążyły dojść do środka, zapewniając bezpieczeństwo osobom przebywającym w środku. Konieczną rzeczą jest również to, żeby winda miała zainstalowane urządzenie, jakie będzie zapobiegać niekontrolowanemu ruchowi w dół lub w górę. Tak, aby wszystko zawsze było kontrolowane przez użytkowników.

Producent wind osobowych

To, co jest ważne to fakt, żeby wybrać dobrego producenta i wykonawcę wind osobowych. Taką firmę, która doskonale będzie wiedzieć jak zabrać się za realizację takiego zlecenia. Jedną z ofert znaleźć można http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe. W ich ofercie można znaleźć nie tylko dźwigi osobowe, ale także:

  • dźwigi towarowe,
  • krzesełka dźwigowe,
  • platformy pionowe,
  • platformy pionowe z napędem hydraulicznym,
  • platformy pionowe z napędem śrubowym,
  • schodołazy,
  • platformy przyschodowe.

Jak więc widać są oni w stanie podołać każdemu zleceniu.

 

Udostępnij